Sacred India Tarot

Z wielką przyjemnością chcę przedstawić talię tarota namalowaną przez moją znajomą – Jane Adams.

Talia ta 'zeszła z taśmy produkcyjnej' parę miesięcy temu, a sprzedaż poza granice Indii ruszyła zaledwie kilka tygodni temu. Z góry uprzedzam, że racji tego, iż znam artystkę i bardzo lubię jej twórczość, moja ocena jest stu-procentowo postronna i nieobiektywna 🙂

Talia składa się z przepieknie malowanych 82 kart. Te cztery dodatkowe, to 2 alternatywe wersje Śmierci i Świata oraz 2 Karty Łaski (Grace Cards) – Ganeśa, jeden z głównych bogów indyjskiego panteonu i Babadźi – nieśmiertelny jogin. Te dwie ostatnie można używać podobnie jak pozostałych do dywinacji, do medytacji albo traktować je jako strażników talii. 

Sacred India - dyski oraz 4 dodatkowe karty

 

Karty znajdują się w pudełku, we wkładce, która zawiera powiększony obraz Babadźiego. Można ją wyciągnąć i użyć jako ołtarzyka:

Sacred India - Ołtarz

To jeszcze nie wszystko. W zestawie znajduje się również książka wprowadzająca czytelnika w świat mitologii indyjskiej, objaśnia karty i podaje przykłady zastosowania talii. Początkowo projekt nosił nazwę Tarot Mitologii Hinduistycznej, jednakże nazwa została zmieniona, gdyż karty czerpią również obficie z dźinizmu i buddyzmu. Rohit Arya, autor książki i pomysłodawca Sared India Tarot, jest znawcą cenionym specjalistą z zakresu zarówno mitologii, jak i tarota. Pomysł na tą talię kiełkował w jego głowie od lat. Według Rohita literatura i duchowość indyjska jest tak bogata i bezmierna, że czerpiąc z niej można za pomocą Mniejszych Arkan przedstawić całą sekwencję wydarzeń, nie naginając przy tym tradycyjnych znaczeń kart.

Książka Sacred India Tarot

Zestaw tworzy niesamowitą strawę zarówno dla oczu, jak i dla umysłu i ducha. Jak wspomniałem wcześniej od niedawna dostępny jest w sprzedaży wysyłkowej poza granicami Indii. Wydany jest przez Yogi Impressions Books Pvt. Ltd. i dostępny na stronie wydawnictwa: http://www.yogiimpressions.com/product-details/The-Sacred-India-Tarot-22.aspx

Tarot ma również swoją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/SacredIndiaTarot

Serdecznie polecam!

 

The Sacred India™ Tarot, Rohit Arya & Jane Adams
Copyright © Yogi Impressions Books Pvt. Ltd.
zdjęcia umieszczone za zgodą wydawnictwa